8-3
09
paź
Bezpłatne

W jaki sposób żywienie wpływa na rozród krów?

Od czego zależy sukces produkcyjno-hodowlany w chowie bydła mlecznego? To cztery filary, na które składają się: genetyka, rozród, żywienie oraz zdrowie. Prowadząc wysoko wydajne stado, uwagę należy skoncentrować na remoncie stada i powtarzaniu u cieliczek najlepszych cech po rodzicach oraz stabilny rozród w stadzie. Jednocześnie ze wzrostem wydajności, zwiększają się trudności związane z zacieleniem i samym przebiegiem ciąży.

Kluczowy element, który wspiera zdrowotność stada, a co za tym idzie, również rozród, stanowi żywienie. To właśnie w okresie powycieleniowym i rozdojeniowym, wśród krów, występuje znaczny deficyt energetyczny. Objawia się ogólnym spadkiem apetytu i apatią. W konsekwencji zmniejsza się pobieranie suchej masy, co skutkuje znacznym spadkiem produkcji mleka. Ta tendencja jest widoczna również po setnym dniu laktacji.

Odpowiednia skoncentrowana energia w paszy pobudzi i usprawni procesy życiowe bydła.

W tym szkoleniu dowiesz się:

Jak przy zachowywaniu prawidłowej zdrowotności w stadzie, można wyraźnie poprawić manifestację rui, zapewnić utrzymanie ciąży oraz prawidłowy rozwój płodu.

Zawartość kursu

Time: 30 minutes

Program kursu jest pusty

Prowadzący Kurs

0,0

0 rating

5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%
Free

Ten kurs obejmuje:

  • Całkowity dożywotni dostęp
  • Możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia
  • Język: Polski