2-3
20
Aug

W jaki sposób żywienie wpływa na rozród krów?

Od czego zależy sukces produkcyjno-hodowlany w chowie bydła mlecznego? To cztery filary, na które składają się: genetyka, rozród, żywienie oraz zdrowie. Prowadząc wysoko wydajne stado, uwagę należy skoncentrować na remoncie stada i powtarzaniu u cieliczek najlepszych cech po rodzicach oraz stabilny rozród w stadzie. Jednocześnie ze wzrostem wydajności, zwiększają się trudności związane z zacieleniem i samym przebiegiem ciąży.

Kluczowy element, który wspiera zdrowotność stada, a co za tym idzie, również rozród, stanowi żywienie. To właśnie w okresie powycieleniowym i rozdojeniowym, wśród krów, występuje znaczny deficyt energetyczny. Objawia się ogólnym spadkiem apetytu i apatią. W konsekwencji zmniejsza się pobieranie suchej masy, co skutkuje znacznym spadkiem produkcji mleka. Ta tendencja jest widoczna również po setnym dniu laktacji.

Odpowiednia skoncentrowana energia w paszy pobudzi i usprawni procesy życiowe bydła.

W tym szkoleniu dowiesz się:

Jak przy zachowywaniu prawidłowej zdrowotności w stadzie, można wyraźnie poprawić manifestację rui, zapewnić utrzymanie ciąży oraz prawidłowy rozwój płodu.

Course Content

Total learning: 1 lesson Time: 30 minutes
  • Żywienie bydła mlecznego  0/1

    • Lecture1.1

Instructor

Admin bar avatar

Agrolok Sp. z o.o. Najbliżej rolnika 30-letnie doświadczenie we współpracy z rolnikami w obszarze dystrybucji środków do produkcji rolnej, a od 2018 roku rozwój w obszarze innowacyjnej produkcji energetyczno-białkowych komponentów paszowych. Specjalistyczna oferta dla wsparcia i rozwoju każdego etapu produkcji zarówno roślinnej jak i zwierzęcej. Szeroki wybór materiału siewnego, środków ochrony roślin, nawozów, a także produktów paszowych pozwala odpowiadać na indywidualne zapotrzebowanie każdego klienta. Dostrzegając konieczność dostarczenia innowacyjnych produktów żywieniowych, w 2018 roku rozpoczęto produkcję nowoczesnych komponentów paszowych linii Protina i Amirap. Z myślą o optymalnym i racjonalnym modelu żywienia w Zakładzie Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku powstają wysokiej klasy produkty bez GMO, które zawierają zbilansowaną dawkę energii i białka. Nadzór technologiczny oraz patronat merytoryczny nad powstałymi komponentami sprawują eksperci firmy Ewrol. Ścisła współpraca ze specjalistami zapewnia kompleksowe doradztwo podczas wprowadzania komponentów linii Protina i Amirap do dawki żywieniowej w stadzie rolnika. Agrolok Sp. z o.o. w myśl hasła „Najbliżej rolnika” wspiera gospodarzy proponując im sezonowe spotkania na 11-hektarowych Poletkach Pokazowych (w tym roku w formie wirtualnej), wizyty ekspertów zoo- i agrotechnicznych w gospodarstwach czy spotkania szkoleniowe w poszczególnych gminach.

0,0

0 rating

5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%
Free

Ten kurs obejmuje:

  • Całkowity dożywotni dostęp
  • Możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia
  • Język: Polski