Blog

Zdrowotność w okresie neonatalnym, kluczem do bezproblemowego odchowu cieląt.

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić hodowców bydła mlecznego na webinar „Zdrowotność w okresie neonatalnym, kluczem do bezproblemowego odchowu cieląt.” Wspólnie z naszym gościem, lek. wet. Jackiem Ptakiem, w przejrzysty i czytelny sposób omówimy dla Państwa najważniejsze zagadnienia dotyczące tak newralgicznego punktu odchowu cieląt, jakim jest zdrowotność.

Zdrowie cielęcia zaczyna się już na etapie ciąży, a poród to pierwszy punkt na mapie jego życiowego doświadczenia. Właściwe przygotowanie krowy i jałówki do bezpiecznego porodu to jedyna szansa na prawidłowy start. W pierwszych chwilach po porodzie, noworodek wymaga opieki na najwyższym poziomie. Z nami poznacie Państwo najnowsze trendy i tajniki efektywnej opieki nad cielęciem, jakie śmiało możecie wdrożyć we własnym gospodarstwie. Z chęcią, wspólnie z Państwem prześledzimy czynności okołoporodowe, porozmawiamy o okresie siarowym i tworzeniu banku siary, właściwym dobrostanie oraz elementach pierwszej pomocy.

Dbanie o cielęta to w zasadzie ciągła kontrola zdrowotności. Z nami dowiedzą się Państwo, jak istotna jest szybka reakcja w przypadku pojawiających się schorzeń, ale też wdrożenie systemu diagnostyki i monitoringu chorób zakaźnych oraz celowanej profilaktyki. Najważniejsze aspekty dotyczące leczenia i profilaktyki najczęściej występujących chorób u cieląt przybliży Państwu praktyk z wieloletnim stażem na fermach bydła mlecznego.

Odchów cieląt powinien przynieść korzyści i przyczynić się do realizacji celów długoterminowych w każdym gospodarstwie. W dzisiejszych czasach nikt nie może pozwolić sobie na straty już na tym etapie produkcji, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom poruszymy również kwestię prowadzenia dokumentacji oraz liczenia wyniku ekonomicznego odchowu cieląt.
Jako doradcy żywieniowi ds. bydła mlecznego, chcielibyśmy pomóc znaleźć najlepsze produkty dla rozwoju Państwa gospodarstwa. Jednym z nich jest nowoczesny preparat mlekozastępczy Acidomil, który spotkał się z szeroką aprobatą środowiska producentów mleka i sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach, na które nie zawsze mamy całkowity wpływ opiekując się stadem.

Zapraszamy do wspólnej podróży przez solidną dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej zdrowotności i odchowu cieląt oraz świata innowacyjnych rozwiązań dopasowanych do gospodarstw mlecznych.

 

Od kilkudziesięciu lat jesteśmy wiodącym producentem komponentów paszowych dla zwierząt użytkowych. Oferujemy innowacyjne produkty do zdrowego i optymalnego żywienia zwierząt. Produkty JOSERA wspierają rolników w rolnictwie zrównoważonym pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Gama produktów JOSERA obejmuje najwyższej jakości mieszanki mineralne i preparaty mlekozastępcze, a także produkty dla bydła opasowego. W naszej ofercie znajdują się również produkty specjalistyczne oraz wysokiej jakości lizawki. JOSERA oferuje innowacyjne produkty dostosowane do indywidualnych koncepcji żywienia – u nas znajdziesz odpowiednie rozwiązanie, aby osiągnąć ambitne cele hodowlane. Jesteśmy wiarygodnym partnerem w rolnictwie! Czujemy się zobowiązani dostarczać najlepsze rozwiązania wspierające zdrowie zwierząt i sukcesu Twojego gospodarstwa. W tym duchu gwarantujemy najwyższą jakość produktów z własnej produkcji. Nasz serwis żywieniowy: https://www.josera-agrar.pl/kontakt-i-serwis/serwis-zywieniowy/